Tento starodávny elixír by mal byť v KAŽDOM DOME CELÚ JESEŇ A ZIMU! Robí ZÁZRAKY!

Tento starodávny elixír by mal byť v KAŽDOM DOME CELÚ JESEŇ A ZIMU! Robí ZÁZRAKY!

Každá domácnosť by mala mať túto jesennú a zimnú sezónu pripravený ten pravý starodávny elixír. Prináša nielen pohodu a teplo do chladných dní, ale je aj kľúčom k silnej imunite!

Predstavujem vám recept, ktorý prekonal test času – starodávny elixír zdravia, mladosti a vitality. Tento elixír je niečo, čo vaše telo ocení počas jesenných a zimných dní.

Ingrediencie:

1 hlavu cesnaku

1 citrón (bio kvalita)

200 g medu

1 polievková lyžica kurkumy

Postup prípravy:

Citrón si nakrájame na malé kúsky a odstránime jadierka. Cesnak si ošúpeme.

Citrón aj cestnak dáme do misky a na jemno ho rozmixujeme. Pridáme lyžicu kurkumy a premiešame.

Na koniec pridáme med a dobre premiešame. Takto pripravený elixír dáme do pohárov s viečkom a dáme do chladničky. Užívame denne 1 lyžičku pred jedlom ráno a na obed.

Každá z ingrediencií v tomto prípravku má svoje zdravotné prínosy:

Cesnak: Je známy svojimi protizápalovými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Obsahuje allicin, zlúčeninu, ktorá môže pomôcť posilniť imunitný systém, a tiež je považovaný za účinný v boji proti rôznym druhom infekcií. Cesnak tiež môže pôsobiť ako prirodzený krvný riedidlo, čo môže pomôcť pri predchádzaní kardiovaskulárnych ochorení.

Citrón: Je bohatý na vitamín C, ktorý je zásaditý pre správne fungovanie imunitného systému. Citrónová šťava môže tiež pôsobiť ako antioxidant, pomáha bojovať proti voľným radikálom a podporuje tráviaci systém.

Med: Má antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, a preto sa tradične používa na liečbu krčných infekcií a iných drobných zdravotných ťažkostí. Med je tiež bohatý na antioxidanty, môže pomôcť zmierniť alergie a funguje ako prirodzené sladidlo, ktoré môže poskytovať krátkodobý nárast energie.

Kurkuma: Obsahuje curcumin, látku s výraznými protizápalovými a antioxidantnými účinkami. Je známa svojou schopnosťou zmierniť zápalové stavy, pomáhať pri trávení, zlepšovať funkciu pečene a možno prispievať k prevencii niektorých druhov rakoviny.

Spoločne tieto ingrediencie tvoria silný kokteil, ktorý môže podporiť imunitný systém, pomôcť s trávením a celkovou vitalitou tela. Je však dôležité poznamenať, že pri závažných zdravotných problémoch by sa malo vždy hľadať odborné lekárske poradenstvo. Tento prípravok môže slúžiť ako doplnok ku konvenčnej liečbe, nie ako jej náhrada.

Starodávny elixír – Video recept

V tomto článku sme sa pozreli na to, ako si pripraviť starodávny elixír, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti počas jesenných a zimných mesiacov. Pridajte tento elixír do svojej domácej lekárničky a vychutnávajte si jeho zázračné účinky!

Súvisiace články

Vavrínový sirup s citrónom: Odstraňuje suchý dráždivý kašeľ, posilňuje imunitu a pomáha pri zápaloch hrdla!

Zázračná VITAMÍNOVÁ BOMBA pre silnejšiu imunitu: Už žiadny kašeľ ani chrípka!

Tieto dve veci uvarte vo vode a vypite dnes pred spaním: Tento nápoj stimuluje imunitný systém a pomáha proti nespavosti!


Tento článok je výsledkom inšpirácie, ktorú sme načerpali z YouTube kanála Kulinársky mix s Kristinou Olovyannikovovou


Google Správy: Daj nám ⭐