Pripravte si dve misky a menším príborovým nožom opatrne oddeľte tmavé sušienky od bielej krémovej náplne. Bielu náplň si odložte do samostatnej misky na neskôr, ide to veľmi ľahko, ak majú sušienky izbovú teplotu.
Tmavé sušienky vložte do pevného uzatvárateľného plastového vrecka a valčekom na cesto ich dôkladne rozdrvte na jemnú zmes.
Priamo do vrecka k rozdrveným sušienkam prilejte 60 g roztopeného masla. Vrecko dobre zatvorte a rukami zmes premiešajte, aby sa maslo rovnomerne spojilo s omrvinkami do konzistencie mokrého piesku.
Do hlbokej misy vlejte 300 ml veľmi dobre vychladenej smotany na šľahanie a pridajte k nej všetku odloženú bielu sušienkovú náplň.
Zmes šľahajte elektrickým mixérom na vysokých otáčkach, kým sa nevytvorí hustý a pevný krém. Mixujte pozorne, pretože tu robí veľa ľudí chybu - hneď ako krém zosilnie a drží tvar, mixovanie ihneď ukončite, inak by ste smotanu prešľahali na maslo.
Na dno sklenenej oválnej formy s dĺžkou približne 25 cm nasypte zhruba polovicu pripravených maslových omrviniek. Lyžicou ich rovnomerne utlačte po celom dne a vytvorte pevný základ.
Na utlačený sušienkový základ navrstvite všetok pripravený smotanový krém. Pomocou stierky ho dôkladne a rovnomerne rozotrite a uhlaďte.
Vrchnú časť krému posypte zvyšnou polovicou sušienkových omrviniek a povrch opäť jemne uhlaďte stierkou.
Hotový dezert vložte do chladničky na minimálne 2 hodiny, aby smotana a maslo dokonale stuhli. Po zachladení môžete rovno krájať a podávať.
Poznámky
Smotanu dajte pred šľahaním aspoň na 15 minút do mrazničky spolu s metličkami, krém sa vyšľahá rýchlejšie a bude oveľa stabilnejší.